Porady dobrego hydraulika

Jak unikać zatorów kuchennych?
Najczęściej zatykają się zlewy kuchenne. Wynika to z osadzania się resztek jedzenia, okruszków czy odłamków myjek kuchennych (szczególnie drucianych). Zlew będzie szczególnie podatny na zatykanie, jeśli odpływ kanalizacji ma małe spadki lub gdy odległość od pionu kanalizacyjnego jest zbyt duża. Dlatego przy remoncie kuchni nie należy montować zlewu kuchennego pod nowe szafki zbyt daleko pionu. Uchwyty trzymające rury powinny być ustawione na tyle rzadko, aby nie wygięły się pod wpływem gorącej wody, gdyż to też może powodować zatykanie zlewu na skutek odkładania się zanieczyszczeń.

Dlaczego warto mieć inteligenty dom
Coraz więcej osób decyduje się na smart dom. Więcej na ten temat https://www.elektryk24.wroclaw.pl/inteligentny-dom.html - strona elektryka z Wrocławia.

Co zrobić gdy zlew nie odbiera wody?
Przyczyną najprawdopodobniej jest zatkany syfon i należy go udrożnić. Najpierw odkręcamy syfon, a następnie czyścimy go z zalegających resztek. Jeśli powyższe czynności nie przyniosą pożądanych skutków należy przeczyścić odcinek rury kanalizacyjnej aż do pionu. Czynność tą można wykonać za pomocą żmijki do udrażniania kanalizacji. Jeśli po próbie przetkania rury nadal problem występuje, polecamy wezwać fachowca, który dysponuje profesjonalnych sprzętem np. spiralę o napędzie mechanicznym o średnicy 16 mm.

Co zrobić gdy zlew sam napełnia się wodą?
Tego rodzaju awarie są bardzo poważne, związane z niedrożnością pionu kanalizacyjnego. W takim wypadku należy jak najszybciej zamknąć główny zawór wody, który najczęściej znajduje się w piwnicy tuż pod kuchnią. Jeśli nie potrafimy go odnaleźć prosimy sąsiadów, aby nie używali wody aż do usunięcia awarii, gdyż może to prowadzić do zalania mieszkania. Kolejnych krokiem jest skontaktowanie się z administratorem budynku, który powinien przez fachowców zająć się udrożnieniem rury pionu kanalizacyjnego. Jeśli administrator zwleka naprawą, możemy wezwać hydraulika na własną rękę, który wystawi fakturę na jego dane, abyśmy mogli odzyskać pieniądze.

Co zrobić z zatkaną wanną lub brodzikiem?
Przyczyną mogą być zalegające włosy w kratce brodzika lub osad z mydła, proszku do prania. Możemy samodzielnie postarać się usunąć osad. Na przykład mechanicznie lub chemicznie. W przypadku używania kreta, należy być szczególnie ostrożnym, gdyż nieumiejętne użycie może prowadzić do uszkodzenia rury i wycieków. Jeśli problem nadal będzie się powtarzał powinniśmy wezwać hydraulika, który posiada odpowiedni sprzęt.
Aby problem nie występował w przyszłości należy ograniczyć wdostawanie się włosów do kanalizacji.

Co zrobić z zatkaną toaletą?
W tych wypadkach najlepiej od razu wezwać fachowca, gdyż samodzielne poradzenie sobie z awarią nie należy do najprzyjemniejszych, ani łatwych. Najpierw należy rozkręcić muszlę i usunąć zanieczyszczenia. Jeśli to nie pomaga przechodzimy do czyszczenia rury kanalizacyjnej od muszli klozetowej aż do pionu kanalizaji.