Pogotowie Wodno Kanalizacyjne Wrocław

Zatory w kanalizacji są częstą awarią. Niedrożność rur może prowadzić do zastoju wody. Przyczyną zazwyczaj jest nieodpowiednie użytkowanie. Na przykład spłukiwanie resztek jedzenia do kanalizacji lub wyrzucanie większych przedmiotów do muszli klozetowej. Prześwit rur może być zablokowany także przez resztki zapraw budowlanych, osadów czy narosłe korzenie. Innym powodem niedrożności instalacji kanalizacyjnej są błędy w wykonawstwie: zbyt małe spatki, za wąskie rury czy źle zaplanowane kanały ściekowe. Jeśli problem często się powtarza przy prawidłowym użytkowaniu należy rozważyć wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Pogotowie wodociągowe we Wrocławiu wykorzystuje różne techniki udrażniania rur: Czyszczenie hydrodynamiczne, czyli ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji za pomocą zestawu WUKO. Metoda ta nie jest wskazana dla starych instalacji wodno-kanalizacyjnych, ze względu na wysokie ciśnienie dochodzące do 200 Bar.

Czyszczenie mechaniczne polega na przetykaniu rur przez wprowadzenie do obwodu spirali z końcówką frezującą lub łańcuchową, która jest napędzana maszyną. Metoda dobrze nadaje się do przetykania łazienkowej instalacji np. udrażniania odpływu umywalki czy toalety.

Zadymianie kanalizacjto przydatna technika w przypadku sprawdzania drożności odpowietrzenia kanalizacji lub jej szczelności. Jeśli w Twoim domu pojawia się nieprzyjemny zapach z kanalizacji, to może oznaczać, że wystąpiła awaria jednego z wymienionych przypadków.

Szukasz hydraulika, który udzieli Ci porad odnośnie instalacji wodno-kanalizacyjnej? Możesz zwrócić się do nas. Sprawdź zakładkę Porady.

Hydraulicy Wrocław

 • Solidnie

  Wykonane przez nas usługi hydrauliczne we Wrocławiu to solidna praca. Dlatego często jesteśmy wzywani do naprawy centralnego ogrzewania, montowania instalacji sanitarnych i instalowania ogrzewania podłogowego.
 • Czysto

  Szukasz hydraulika, który pozostawi po sobie porządek? Dobrze, że tu jesteś: nasi pracownicy kończą zleconą pracę i sprzątają powstały bałagan. Dbamy o przestrzeń Twojego domu.
 • Sprawnie

  Udrażnianie rur, zatkany zlew kuchenny, wymiana zaworów czy odpowietrzanie instalacji CO to typowe przypadki, które wymagają sprawnej naprawy. Dzięki nowemu sprzętowi i dostępie do szerokiej gamy części zamiennych - potrafimy to zrobić.
 • Dobrze

  Cieszymy się dobrymi opiniami klientów. Zadowolenie z wykonywanych przez nas usług spodowane jest dobrym standardem naszej pracy. Dziękujemy!