Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet:
– niższe koszty ogrzewania ze względu na wydajność instalacji, przez co ogrzewanie podłogowe jest bardziej ekonomiczne,
– większy komfort niż w przypadku ogrzewania grzejnikowego(temperatura podłogi rozchodzi się w równym stopniu i daje przyjemne uczucie podczas chodzenia),
– mniejsze unoszenie się pyłków i kurzu (taka instalacja w mniejszym stopniu wykorzystuje konwekcję, czyli przepływ powietrza, ponieważ podłogówka w 70% wykorzystuje promieniowanie cieplne),
– ogrzewanie podłogowe nie sprzyja rozwojowi roztoczy (temperatura przy powierzchni podłogi sięga 30°C ),
– w lecie ogrzewanie podłogowe może być wykorzystywane do chłodzenia pomieszczeń.

Ze względu na powyższe czynniki ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko w nowym budownictwie, ale także i w starych domach podczas gruntownych remontów. Po pozbyciu się kaloryferów można na nowo zagospodarować zwolnione miejsce.

Różnice w użytkowaniu ogrzewania podłogowego
Należy pamiętać, że w przypadku ogrzewania podłogowego cała powierzchnia podłogi staje się jednym wielkim grzejnikiem, dlatego nie jest zalecane stawiać na niej obszernych mebli bez nóżek. Powierzchnia podłogi wolniej się nagrzewa, ale też wolniej stygnie. Dlatego nie jest możliwe szybkie regulowanie temperaturą w pokojach.

Co najlepiej wybrać do ogrzewania podłogowego: płytki czy panele?
Płytki kamienne i ceramiczne najlepiej przewodzą ciepło, nie odkształcają się pod jego wpływem, dlatego jeśli ogrzewanie podłogowe stanowi główne źródło ogrzewania domu dobrze jest się na nie zdecydować. Panele podłogowe w mniejszym stopniu przewodzą ciepło, nadają się doskonale do pokojów dziennych ze względu na estetykę i komfort. Często wykorzystuje się łączenie paneli podłogowych i płytek na jednej posadzce.
Hydraulicy Wrocław

 • Solidnie

  Wykonane przez nas usługi hydrauliczne we Wrocławiu to solidna praca. Dlatego często jesteśmy wzywani do naprawy centralnego ogrzewania, montowania instalacji sanitarnych i instalowania ogrzewania podłogowego.
 • Czysto

  Szukasz hydraulika, który pozostawi po sobie porządek? Dobrze, że tu jesteś: nasi pracownicy kończą zleconą pracę i sprzątają powstały bałagan. Dbamy o przestrzeń Twojego domu.
 • Sprawnie

  Udrażnianie rur, zatkany zlew kuchenny, wymiana zaworów czy odpowietrzanie instalacji CO to typowe przypadki, które wymagają sprawnej naprawy. Dzięki nowemu sprzętowi i dostępie do szerokiej gamy części zamiennych - potrafimy to zrobić.
 • Dobrze

  Cieszymy się dobrymi opiniami klientów. Zadowolenie z wykonywanych przez nas usług spodowane jest dobrym standardem naszej pracy. Dziękujemy!