Centralne ogrzewanie

Centralne ogrzewanie polega na wytwarzaniu ciepła w jednym miejscu np. kotłowni (olejowej, węglowa czy gazowa) i rozprowadzaniu go przez instalacje po pomieszczeniach w domu. Konwektorem jest najczęściej woda, ale może też być para czy powietrze (w przypadku ogrzewania kominkiem).

Montaż i wymiana
Nasza firma zajmuje się montażem i wymianą poszczególnych części układu centralnego ogrzewania. Montujemy kotły, pompy, grzejniki, zawory, rury doprowadzające. Wymiany grzejników możemy dokonać bez konieczności wyłączania całych pionów, gdyż posiadamy odpowiedni sprzęt zamrażający. Zajmujemy się także wykonawstwem całej nowo zaprojektowanej instalacji centralnego ogrzewania.

Specjalizujemy się w montażu kotłów do centralnego ogrzewania. Kotły na paliwa stałe (węgiel, drewno) są niezbyt komfortowe w użyciu (ze względu na konieczność ciągłego dokładania paliwa do kotła). Istnieje możliwość zamontowania podajnika, jednak nie sprawdza się on we wszystkich sytuacjach. Natomiast zaletą kotłów na paliwa stałe są niskie koszty paliwa. Olej opałowy i gaz ziemny są zdecydowanie droższe, jednak pozwalają na większy komfort wytwarzania ciepła, regulowanie temperatury i sterowanie przez komputerek wszystkich czynności (można na przykład ustawić godziny załączania kotła, stałą temperaturę w określonych dniach tygodnia itp.). Jeśli zależy nam na komforcie ogrzewania domu, zalecamy rozważyć zmienienie kotła na paliwo stałe na kocioł na paliwo ciekłe czy gazowe. Nasz konsulat może udzielić bezpłatnych porad, co do instalacji centralnego ogrzewania, wybrania odpowiednich rozwiązań i materiałów.

Naprawa centralnego ogrzewania, zajmujemy się:
– odpowietrzaniem centralnego ogrzewania,
– odpowietrzaniem grzejników,
– naprawą kotłów,
– naprawą instalacji grzewczej
– naprawą grzejników/ kaloryferów
– naprawą zaworów

Szerszy zakres wykonywanych przez nas usług znajdziesz w zakładce Oferta.
Hydraulicy Wrocław tel. 692 868 401

 • Solidnie

  Wykonane przez nas usługi hydrauliczne we Wrocławiu to solidna praca. Dlatego często jesteśmy wzywani do naprawy centralnego ogrzewania, montowania instalacji sanitarnych i instalowania ogrzewania podłogowego.
 • Czysto

  Szukasz hydraulika, który pozostawi po sobie porządek? Dobrze, że tu jesteś: nasi pracownicy kończą zleconą pracę i sprzątają powstały bałagan. Dbamy o przestrzeń Twojego domu.
 • Sprawnie

  Udrażnianie rur, zatkany zlew kuchenny, wymiana zaworów czy odpowietrzanie instalacji CO to typowe przypadki, które wymagają sprawnej naprawy. Dzięki nowemu sprzętowi i dostępie do szerokiej gamy części zamiennych - potrafimy to zrobić.
 • Dobrze

  Cieszymy się dobrymi opiniami klientów. Zadowolenie z wykonywanych przez nas usług spodowane jest dobrym standardem naszej pracy. Dziękujemy!